print logo

Książę William: współczesny książę

 Reuters 05 January 2019

Książę William jest drugim kandydatem w kolejce do brytyjskiego tronu. Jest fizycznie podobny do zmarłej matki, Księżnej Diany. Już niedługo przestanie być jednym z najbardziej pożądanych kawalerów na świecie. (357 Words) - By Peter Griffiths i David Cutler

Share

Copy of Reuters_Prince William sidebar

 Prince William in his role as Commodore-in-Chief Submarines, arrives at a presentation ceremony for sailors at HM Naval Base Clyde, Faslane near Glasgow, Scotland October 28, 2019. Photo: Reuters/David Moir

reuters logo

Starszy z synów księcia Karola i Diany, William, lat 28, poślubi swoją długoletnią narzeczoną Kate Middleton w piątek, 29 kwietnia 2011 w katedrze Westminster w Londynie. Ich romans zakwitł podczas studiów na uniwersytecie.

Tak jak ich matka, zarówno William jak i jego młodszy brat Harry, są obiektem intensywnego zainteresowania światowych mediów. To było powodem kilku interwencji poprzez instytucje nadzorujące media oraz próśb o większą prywatność.

Wiele osób sugerowało, że głównym powodem krótkotrwałej rozłąki narzeczonych w 2007 roku była niemożliwa do tolerowania nagonka mediów. Para spotkała się na uniwersytecie St. Andrews w Szkocji, gdzie oboje rozpoczęli studia w 2001 r.

Middleton, córka przedsiębiorców reprezentujących brytyjską klasę średnią, została ogłoszona księżniczką XXI wieku w monarchii naznaczonej serią skandali.

Książę pracujący

William zawsze powtarzał, że nie śpieszno mu do ślubu i ożeni się dopiero w wieku 28 lub 30 lat. 28 lat skończył w czerwcu.

"Od dawna wiadomo, że oboje szaleją za sobą," stwierdziła komentatorka królewska Penny Junor. "W moim przekonaniu zdradza ich mowa ciała: są w sobie zakochani i jest to przesympatyczne."

William, który przeszedł szkolenie oficerskie, a obecnie jest pilotem ratowniczym w brytyjskim lotnictwie wojskowym, dla wielu jest uosobieniem idealnego króla na współczesne czasy.

Według własnych słów, William nie chce być królewskim ornamentem, którego podstawowym zadaniem jest podawanie ręki. Chce pracować dla swojego kraju.

William niedawno odwiedził brytyjskie oddziały w Afganistanie oraz złożył wieniec w niedzielę, 14 listopada, dla upamiętnienia ofiar dwóch wojen światowych w ramach dorocznych obchodów rocznicowych, jakie odbywały się na całym świecie.

Jego wejście do życia publicznego w wieku 21 lat było bardzo delikatne z uwagi na miłosno-nienawistne stosunki z mediami jego matki. Zginęła w wypadku samochodowym w 1997 roku, próbując umknąć ścigającym ją ulicami Paryża paparazzi.

Mimo, iż z wyglądu przypomina Dianę, wielu twierdzi, że charakter Williama "mieści się" w normach rodziny jego ojca. Jest on bardziej tradycyjny i przestrzega zachowań, jakich oczekuje się od członków Domu Windsor.

Dowodem na to jest jego pasja polowań, których nie znosiła jego matka oraz doskonały kontakt z ojcem.

© Reuters. www.streetnewsservice.org

Copyright 2010 Thomson Reuters. Click For Restrictions

 Other Language Versions

SNS logo
  • Website Design