print logo

Susan Boyle “wyrzeka się” smakołyków na rzecz “MAŁEGO PUDEŁKA”

 Street News Service 11 March 2019

Gwiazdy ze świata muzyki, telewizji, sportu oraz biznesu wyrzekają się swoich ulubionych smakołyków na 40 dni, aby pomóc w kampanii MAŁE PUDEŁKO – WIELKA ZMIANA, organizowanej w Czasie Wielkiego Postu przez SCIAF - Szkocki Katolicki Międzynarodowy Fundusz Pomocowy. W tym roku kampania została zainicjowana przez światowej sławy muzyczną sensację, Susan Boyle w Glasgow, w Szkocji. (660 Words) - By Staff Writer

Share

SNS_Susan Boyle_SCIAF

 Photo: Paul McSherry

Kampania Małe Pudełko-Wielka Zmiana prowadzona jest w  trakcie całego Wielkiego Postu (od 9 marca do 21 kwietnia). Ułatwia ona szkockiej agencji zapewnienie długofalowej, praktycznej pomocy ludziom z najbiedniejszych krajów na świecie, takich jak Haiti, Sudan oraz Demokratyczna Republika Kongo.

Sławni Szkoci wraz z  tysiącami ludzi na 40 dni Wielkiego Postu rezygnują ze swoich ulubionych smakołyków, takich jak kawa, ciastka, wino czy czekolada, a pieniądze oszczędzone w ten sposób, odkładają do specjalnego, rozdawanego przez SCIAF Małego Pudełka. Zebrany w ten sposób dochód oddają następnie Szkockiemu Katolickiemu Międzynarodowemu Funduszowi Pomocowemu w czasie Wielkanocy.

Muzyczna sensacja Susan Boyle, Katie Leung - aktorka występująca w filmie "Harry Potter",  tekściarz Eddi Reader, kapitan reprezentacji Szkocji w  piłce nożnej oraz piłkarz Manchester United  Darren Fletcher, bizneswomen  Michelle Mone, prezenterki Kaye Adams i Sally Magnussson  oraz Charlie i Craig Reid z grupy "The Proclaimers" - to tylko niektóre znane osoby, które w  tym roku pomagają w akcji SCIAF.

Susan Boyle, przemawiając na otwarciu tegorocznej akcji, która stała się największym dorocznym wydarzeniem charytatywnym Szkocji, powiedziała:

- Szkocki Katolicki Międzynarodowy Fundusz Pomocowy był zawsze w moim sercu, ponieważ moi rodzice bardzo go wspierali. W naszym domu w czasie Wielkiego Postu zawsze mieliśmy Małe Pudełko. SCIAF to fantastyczna organizacja, która niesie pomoc najbiedniejszym krajom świata, dając prawdziwą nadzieję i pomoc praktyczną ludziom doświadczonym przez ogromne ubóstwo, traumatyczne wspomnienia wojny lub klęski żywiołowe - przypomniała Susan. - W czasie tegorocznego Wielkiego Postu zrezygnuję więc ze słodyczy na rzecz kampanii SCIAF. Wiem, że każdy pens, który otrzymają zostanie wydany w praktyczny sposób, aby pomóc ubogim utrzymać się przez długi czas, tak aby mogli spełnić swoje marzenia o godnym życiu.

Dyrektor naczelny SCIAF, Paul Chitnis, powiedział, że jest wdzięczny za wsparcie akcji przez osoby z pierwszych stron gazet i że zmieni ona życie ludzi, z którymi pracuje jego organizacja w ubogich krajach.

- Jesteśmy zaszczyceni, że Susan dołączyła do nas  oraz, że tak wielu znakomitych Szkotów bierze udział w naszej tegorocznej kampanii - mówił Paul Chitnis. -  Nie mam wątpliwości, że ich publiczne wsparcie zachęci ludzi w całej Szkocji do dowiedzenia się więcej o naszej akcji i do przyłączenia się do niej. Mała zmiana w naszym życiu, jaką jest nie jedzenie czekolady lub nie picie wina w czasie Wielkiego Postu i przekazanie pieniędzy na SCIAF, ogromnie zmieni życie mieszkańców ubogich krajów na innych kontynentach.

Pieniądze zebrane w czasie akcji pomogą wesprzeć finansowo takie długofalowe prace na rzecz wspierania rozwoju organizowane przez SCIAF jak: dostarczanie nasion, narzędzi oraz żywca ubogim rolnikom. Ponadto zapewnią szkolenia w zakresie rozmaitych umiejętności oraz drobne pożyczki, aby pomóc ludziom w wygenerowaniu dochodu oraz zapewnią opiekę medyczną oraz porady psychologiczne tym, którzy cierpią z powodu traumy wojennej.

Każdego roku akcja skupia się na konkretnym  obszarze pracy Szkockiego Katolickiego Międzynarodowego Funduszu Pomocowego. W tym roku  będzie to pomoc doraźna w nagłych wypadkach oraz długofalowa praca na rzecz rozwoju na Haiti. SCIAF rozpoczął swoja działalność na Haiti w 1987 roku.

Jeszcze przed trzęsieniem ziemi, w którym zginęło 230 tys. osób, a 1,5 miliona zostało bez dachu nad głową, Haiti było najbiedniejszym krajem na zachodniej półkuli. Haitańczycy do teraz nie uporali się ze zniszczeniami tamtych wydarzeń. Oprócz zorganizowanej przez SCIAF natychmiastowej  pomocy po trzęsieniu ziemi, długofalowe projekty SCIAFu pomagają rodzinom wiejskim poprzez organizowanie szkoleń, dostarczanie nasion, narzędzi oraz żywca, aby mogli uprawiać rośliny i hodować zwierzęta. To z kolei pomoże im się wyżywić oraz zdobyć nadwyżki, które sprzedadzą i w ten sposób opłacą edukację swoich dzieci.

Dzięki kampanii MAŁE PUDEŁKO, WIELKA Zmiana zebrano w 2010 roku 889,875 funtów.

SCIAF działa w 16 krajach  Afryki, Azji, Ameryki Łacińskiej, w tym w Kolumbii, Sudanie, Birmie oraz wspiera ponad 800 długofalowych projektów na rzecz rozwoju we współpracy z lokalnymi partnerami.

Tłumaczenie przez: Dagmara Walczyk

 Other Language Versions

SNS logo
  • Website Design